חייגו 072-3924625
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
שלח פרטים
Clear Bars
מאמרים

אזהרה: המתחרים מציגים תו תקן לסורגים. האם מדובר בדין וחשבון או תו תקן ?

האם הייתם רוצים לגלות כי הונו את שיקול דעתכם? מה היתם הרגשתם אילו הייתם מגלים כי רכשתם מוצר בטיחות המסומן בתו תקן ולעומת זאת אין לו כלל תו תקן ממכון התקנים? בטרם תעשו טעות בשיקול הדעת ואולי תשלמו על כך יותר חובה עליכם לקרוא את המאמר הבא.  אתם עומדים לפני קבלת החלטה לרכוש סורגים שקופים לבטיחות הבית? מחפשים בגוגל חברה העונה על תנאי הבטיחות ובתווך התקציב העומד לרשותכם? מצאתם פרסומת הקובעת כי קיימת חברה אחת המציינת שהיא המקורית וכל השאר הן כביכול חיקוי ובמקביל, אותה חברה מציינת שהיא היחידה בעלת אישור ממכון התקנים הישראלי לבדיקת הסורג השקוף? ובכן, לכאורה זה נראה מבטיח מאוד ובטוח לרכישה. שוחחתם עם אנשי החברה, הגיע נציג למדוד את מידות החלונות ולמלא את ההזמנה. אתם בטוחים שעשיתם את הרכישה הטובה והבטוחה ביותר! אולם, מכאן הדרך לרכישה שגויה היא קצרה. מה יקרה אם תגלו כי התמונה הראשונית שהציגו בפניכם אינה נכונה? מה יקרה אם תגלו שבבדיקה המוזמנת רשום בפירוש שהמוצר לא נבדק להתאמתו לתקנים למעקות וסעדים ת"י 1142 ולא לתקן ישראלי 1635 המותאים לסורגים ופתחים? מה אם תגלו שהמוצר נבדק על פי תקן בדיקה על פרופילי ברזל ולא על גבי קירות בלוקים או בטון כמו אצלכם בבית, שכן בדיקת ההתקנה אינה תואמת את המציאות בפועל. ובכן, בבדיקה המוזמנת רשום על ידי מכוןם התקנים כי הבדיקה הינה דין וחשבון ואינה אישור או תקן או כל דבר הגורם להטעיית הציבור, שכן אם מכון התקנים היו קוראים לבדיקה הזו אישור, אז היו רושמים זאת כאישור ולא כפי שמציגה החברה בפרסומיה להטעיית הציבור. הסעיפים שהוזמנו ונבדקו על ידי החברה כוללים שני סעיפים בלבד מתוך התקן האמריקאי - ASTM F2006 ולא על שלל סעיפיו. הסעיפים שהוזמנו ונבדקו על ידי מכון התקנים הם:

1. סעיף 8.2 בתקן האמריקאי שבודק העמסה סטטית במשקל של 27.2 ק"ג למשך דקה. 

2. סעיף 8.3 בתקן האמריקאי - בדיקת הולם הבאה לבדוק נפילה של כדור במשקל 45.3 ק"ג מגובה 300 מ"מ כאשר מרכז הכדור תוכנן לפגוע במרכז השדה 3 פעמים ברצף אחד לאחר השני.

ואם זה לא מספיק, החברה טורחת להציג בפרסומיה כי שהסורג השקוף שלה "נבדק ועמד בהצלחה על פי תקן ASTM F2006 המאושר על ידי ארגון 'בטרם'", וזאת משום שהסורג לא עמד ולא נבדק לפי התקן האמריקאי בשלמותו ולא אושר על ידי ארגון בטרם כפי שמציגים בפרסומים ובמידה שכן היה מאושר, מדוע לא טורחים להציג אישור זה לציבור? ניתן לראות כי החברה לא חדלה מהטעיית הציבור בפרסומיה כי המוצר שלה עומד בדרישות התקן של מכון התקנים וארגון 'בטרם' ובכך מטעים ציבור שלם. לפיכך פנינו לחוק התקנים המוצע לרבים באינטרנט וגילינו כי החברה המציעה את אישור הבדיקה במכון התקנים עם לוגו מכון התקנים עם תזכורות למילה תקן מטעה את הציבור ומבצע דבר עברה על חוק התקנים. מצורף בזאת סעיף הנוגע בדבר מתוך חוק התקנים: (א) מצרך לתקן או לתקן רשמי; לכל סימן כזה ייקרא "תו תקן". (ב) כל המייצר מצרך המתאים לדרישות תקן או תקן רשמי, הכל לפי המקרה, רשאי, לפי היתר מאת המכון, לסמן את המצרך בתו תקן; 

המכון רשאי בכל עת לבטל היתר כזה.

(ג) לא יסמן אדם כל חומר וכל מוצר בתו תקן אלא בתוקף היתר שניתן כאמור בסעיף קטן (ב), או לפי צו על פי סעיף 9(ב).(ד) דרכי קביעתו של תו תקן והשימוש בו: לא ישתמש אדם ולא יסמן מצרך בסימן השגחה, אלא על פי היתר שניתן כאמור בסעיף קטן (א) ובהתאם לתנאי ההיתר. אסור לאדם – (1) להשתמש במלים תקן, סטנדרד ונורמה, או במלים קרובות לאלה, על כל נטיותיהן (להלן - מילים מוגנות), לתיאור מיפרט, או כללים טכניים, שלא נקבעו כתקן או כתקן רשמי; (2) להשתמש במלה מהמילים המוגנות כשם לעסקו, או לפעולות עסקו, ללא היתר מאת שר המסחר והתעשיה; הוראה זו לא תחול על אדם שהשתמש כאמור לפני תחילת תקפו של חוק זה; (3) לתאר מצרך, בכתב או בעל פה או בכל דרך אחרת שהיא, תיאור העלול לעורר את הרושם שניתן היתר לסמנו בתו תקן או בסימן השגחה, אלא אם נוכח שאמנם ניתן היתר כזה; (ב) העושה אחד מאלה, דינו - מאסר שישה חודשים או קנס כאמור בסעיף 61(א)(3) לחוק העונשין.

ועכשיו נשאלת השאלה - האם הייתם רוכשים מוצרי בטיחות מחברה המציגה מצגות שווא בנוגע לבטיחות משפחתכם? מה הייתה תחושתכם אילו הייתם מגלים כי רכשתם מוצר עם תו תקן ולעומת זאת אין לו תו תקן? האם הייתם סומכים על חברה שמכרה לכם מוצרי בטיחות ולא הציגה בפניכם את האמת?

לכל מי שסיים לקרוא מאמר זה ועוד לא רכש סורגים שקופים מחברה שהציגה בפניו מציגות שווא הכוללות תקן ישראלי, אמריקאי, תקן מארגון בטרם וכו, וכל זאת על מנת למכור לו את מרכולתה בדרך של הטעיה, פשוט הרוויח את בטיחות משפחתו, את כספו ותחושותיו.

כל מי שכן רכש סורגים שקופים מאותה חברה מתוך מחשבה שיש לה תקן להתקנת סורגים שקופים ממכון התקנים ומארגון בטרם, כבר הבין שפשוט עבדו עליו. כעת הוא מוזמן לפנות לחברה לרכש דרכה את המוצרים ולדרוש את כל האישורים והתקנים בכתב כפי שטענו בפניו. מאמר זה נכתב לטובת הציבור ומוצג כפי שמציגה החברה בפרסומיה באתר החברה. להצגת הכתובים כפי שמובאים לידי פרסום באתר וכפי שמוצגים בחוק התקנים.

קראו עוד: סורגים לילדים
קראו עוד: סורגים שקופים מחיר

השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
חזרה למאמרים