חייגו 072-3924625
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
שלח פרטים
Clear Bars
מאמרים

סוגי מעקות למדרגות

כבר טענו כי מעקות למדרגות הן צעד מתבקש לשמירה על הבטיחות בבית והן לצרכי עיצוב המקום. כיום, אחד הטרנדים החמים ביותר בעיצוב מבנים גדולים או משרדים, הוא מעקה למדרגות בשילוב זכוכית. בית עם מדרגות וקומה נוספת נחשב גם היום לסמל סטטוס לכל דבר. בנוסף, מעקה המדרגות הוא חלק גדול מאותו גרם מדרגות. חשוב שיהיה יפה, אך גם בטיחותי. איך נבחר מעקה יפה ובטיחותי? התשובות במאמר הנוכחי מבית חברת מגשימים.

איך מתאימים מעקה למדרגות לכל עיצוב מראה הבית?

כאשר אנחנו באים להתאים את המעקה למראה הכללי של הבית עלינו להתחשב במספר פרמטרים חשובים כגון המראה הכללי של הבית ומראה המדרגות עצמן. אם מראה הבית הוא בסגנון מודרני, חשוב שנבחר גם במעקה בסגנון זה, שכן הסגנון המודרני מתאפיין בשימוש במעקות במראה מתכתי - בעל קווים נקיים ברורים, בעלי מרווחים גדולים. עם זאת, חשוב לדאוג שהמרווחים בין המוטות יהיו בטיחותיים.  מראה הבית הוא בסגנון כפרי? במקרה כזה כדאי לבחור מעקה מעץ - מדובר במעקה בשרני יותר במראה, עבה יותר ואפילו קצת מסורבל לעיתים. במקרים מסוימים אפשר לשלב בין עץ לאלומיניום או מתכת אחרת, משום שהעץ נחשב לחומר יקר יחסית בהשוואה לאלומיניום. למראה הים תיכוני אפשר להתקין מעקות למדרגות מברזל או אלומיניום במרקם ברזל או דמוי ברזל במראה מאסיבי. המעקה יהיה יותר מיושן במראה עם מוטות רבים ואפילו פרזולים ובגוונים כחולים-לבנים ואפילו במראה תכלת.

כיצד מתאימים את המעקות למראה המדרגות?

התאמת המעקות למדרגות עצמן היא פעולה חשובה לא פחות. תחילה עלינו לבחון את מראה גרם המדרגות:

  • למדרגות לולייניות יתאים מעקה עם מינימום מוטות וזאת משום שהמדרגות משמשות חלק נכבד בעיצוב וחשוב לשים דגש על המדרגות.
  • עבור מדרגות במראה ישר ונקי אפשר לתת דגש על המעקה ולאפשר מעקות עם פרזולים, עם טוויסט מעוקל או מראה פשוט במקרה ונרצה לשים דגש על פשטות וניקיון בעיצוב.
  • למדרגות מרוצפות אפשר להתקין מעקות ישרים מעץ שנותנים מראה קלאסי, יפה ובטיחותי.
  • למראה המלכותי ניתן להוסיף מדרגות בגווני זהב ונחושת עם נפח כדורי באמצע המדרגות שיקנה מראה של שרביט בכל מוט שנמצא בתוך המעקה עצמו.

שימו לב: אל תזניחו את המעקות. כדאי לקנות לפחות את החלקים בהם אנחנו מניחים ידיים לפחות פעם בחודש וזאת משום שהם נוטים לצבור שומן רב.

מעקות למשרדים ומבנים גדולים

אחד הטרנדים החמים יותר בעיצוב מבנים גדולים או משרדים הוא מעקות בשילוב זכוכית. המעקות הינם מעקות ברזל או אלומיניום משולבי זכוכית ביניהם ולא מוטות. נוצר מעקה בטיחותי יותר, שגם נותן מראה מתועש ונקי. עם זאת, חשוב לשמור על ניקיון הזכוכיות מדי שבוע ולדאוג לתחזוקה שוטפת של הזכוכיות. חנויות יוקרה, סלוני יופי, מספרות וחנויות בגדים גדולות נוטות להתפאר במעקות מפוארים וקלאסיים, מלאי פרזולים בצבעי שחור שמזכירים מעט מעקות וינטג' באירופה למראה יישן, אך קלאסי. מעקות מסוג זה משדרות יוקרה עם ניחוח של קלאסיות אירופאית במיטבה.

קראו עוד: מעקות זכוכית למדרגות
קראו עוד: הגבהת מעקה מרפסת

השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
חזרה למאמרים