חייגו 072-3924625
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
שלח פרטים
Clear Bars
מאמרים

מעקות זכוכית או מעקות ברזל?

מעוניינים לעצב את הבית? צריכים להתקין מעקה זכוכית לשם שמירה על בטיחות בני הבית? אם כן, אז המאמר הבא הוא בשבילכם. במסגרת המאמר נציג את סוגי המעקות הקיימים וננסה לעמוד על ההבדלים שבין מעקות זכוכית למדרגות לבין מעקות ברזל.

מדוע חשוב להתקין מעקה למדרגות?

בין אם מדובר במשרד, חנות מסחרית או בית פרטי, הרי שלמעקות המדרגות יש משמעות עצומה. ראשית כל, מעקות הם הכרחיים לשמירה על בטיחות האנשים במקום וקשה לדמיין את החיים בלעדיהם וזה אל אף העובדה שבעת העתיקה לא היו מעקות ויעידו על כך תרמילאים רבים שפוקדים את המאצ'ו פיצ'ו בפרו.

מעבר למובן מאליו, יש להדגיש כי חשיבות המדרגות אינה מסתיימת בתחום הבטיחות אלא משתרעת לתחומים נוספים - כיום לא ניתן לתכנן בית, עסק או גרם מדרגות ללא תכנון עיצוב המעקות לצידו. כל מעצב פנים יודע כי מעקות למדרגות מכילות חשיבות ומשמעות עמוקה בשאלות העיצוב - על אף גודלם הקטן יחסית, הם משפיעים על כל חלל הבית. עיצוב מעקות הפכו כיום לצו אופנה ואין מעצב פנים שמוכן לפסוח על עיצובם.

אילו סוגי מעקות קיימים בשוק?

בשוק קיימים מספר סוגים של מעקות למדרגות ולמרפסות, אך הנפוצים והמקובלים ביותר הינם מעקות ברזל וזכוכית. גם למעקות הברזל וגם למעקות הזכוכית יתרונות וחסרונות ברורים, כך שכל אדם צריך להחליט מה הם העדפותיו האישיות. חשוב לומר כי לו קיים יותר ממעקה אחד במבנה הרי שבהחלט ניתן לשלב בין מעקות מזכוכית למעקות מברזל ואין הדבר סותר אחד את השני. בסופו של יום, כאשר מדובר במעקות מזכוכית או מעקות מברזל הרי שעלינו להבין כי היחידים המחליטים בנושא הם תושבי הבית - אין כאן נכון או לא נכון.

מעקות זכוכית - במה בדיוק מדובר?

מעקות מזכוכית נועדו בראש ובראשונה לספק לנו הגנה ותמיכה מפני נפילה. כשהחומר המרכזי במעקות אלה הוא מזכוכית, אך לא מדובר בזכוכית רגילה ושבירה כפי שקיימת בכוסות המטבח, אלא זכוכית חזקה ועמידה יותר. בנוסף, רבים סבורים שמעקות מזכוכית מוסיפים ערך מוסף לבית ונותנים לו מראה מלכותי ייחודי. כיום, רבים מעדיפים להתקין מעקות מזכוכית בביתם הפרטי. חשוב לומר כי במעקות אלה ניתן לשלב צבעים מיוחדים שמוסיפים נופך נוסף לבית.

אז למי בכל זאת כדאי להתקין מעקות ברזל?

למרות הפופולאריות של מעקות זכוכית, עדיין זה לא אומר שמעקות מברזל כבר לא מתאימות לאף אחד. מעקות ברזל למדרגות יכולות לבוא כיום במגוון עיצובים ותוספות המקנים להם מראה ייחודי ומעוצב, שרבים חפצים בו. חשוב להבין - לא מדובר במעקות גסים, אלא מעקות העשויים מברזל איכותי, יפה ומובחר. מעקות ברזל כמובן לא מוגבלים רק לבתים פרטיים, אלא גם משרדים ועסקים מסחריים עושים בהם שימוש לפי אופיים. כמובן שגם מעקות ברזל בטוחים לחלוטין ולשימוש ולהגנה מפני נפילות. אנחנו בחברת מגשימים ממליצים לכם להתרשם מהצעות המומחים להתקנת מעקות לבית.

קראו עוד: סורגים לילדים
קראו עוד: הגבהת מעקות

השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
חזרה למאמרים