חייגו
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
שלח פרטים
Clear Bars
מאמרים

מה הקשר בין סורגים לסין? ואיך נוכל ללמוד על הגנה לבית?

גם בסין העתיקה סורגים היו הכרחיים להגנתם של אנשים. בכתבה הבאה נענה על השאלה מה הקשר בין סורגים לסין? ואיך נוכל ללמוד יותר על הגנה ראויה לביתנו?

בערך בשנת 1000 לספירה חי חכם סיני ידוע בעיר אותה אנו מכירים כיום בתור בייג'ין, בירת סין. לחכם היו תלמידים רבים איתם חלק את חוכמתו ואת ניסיונו הרב שהתפרס על פני שנים רבות. אחת לחצי שנה ישב החכם וסיפר לתלמידיו משל מסוים, אשר חווה על בשרו, כשעל התלמידים היה לפרש את רצונות החכם.

בשנה זו, כאשר הגיעה שעת המשל המיוחלת, לא השתנה מנהגו של החכם והוא החל לספר את סיפורו. גם הפעם הקשיבו תלמידיו בקשב רב עד אשר לפתע נכנסו מספר בוזזים מהחלון ותקפו את החכם ותלמידיו. אם תהיתם מדוע לא הוזכר שמו של החכם, זאת משום שהתוקפים הרגו אותו לפני שניתן היה ללמוד את שמו. לו היו לחלון סורגים, היינו מכירים את שמו ומוקירים את פועלו. גם בסין העתיקה סורגים היו הכרחיים להגנתם של אנשים.

ומה קורה במדינת ישראל?

תחושת הביטחון האישי במדינת ישראל הינה אחת מהנמוכות בעולם המערבי. הסיבה העיקרית לכך, לדעת רבים, הן עבירות הרכוש וההתפרצות. כיום, יותר ויותר אנשים מבינים שהפתרון הטוב ביותר נגד עבירות אלה הוא התקנת סורגים, שבאים למנוע מהעבריין להיכנס דרך פתחי הבית. סורג טוב מעניק לנו את ההגנה הטובה ביותר נגד עבירות רכוש.

לעיתים אנחנו שומעים על הצורך בהגדלת נוכחות של שוטרים ברחובות וצעדים אחרים הדרושים נגד הפשיעה, אך למעשה לאדם הפרטי יש אפשרות להגן על עצמו באמצעות התקנת סורג - כלי הכרחי במאבק נגד הפשיעה. ביתו של אדם הוא מבצרו? בוודאי, אך רק אם הבית מוגן באמצעות סורגים איכותיים.

חשוב להדגיש שכיום הסורגים מהווים גם כלי עיצובי שמוסיף חן רב לביתו של אדם ואין לראות בהם כפגיעה בעיצוב החיצוני של הבית. ניתן להתאים את סוג הסורג וצבעו לכל בית - דוגמת סורגים שקופים. לאור זאת, אין לחשוש מהתקנת הסורג. כיום גם ניתן להתקין סורגים מתקפלים, שבזמן השהות בבית אפשר להסתירו. כך לא תהיה הרגשה שהסורג פוגע בנכס ובאיכות החיים שלנו. הסורגים השקופים גם יכולים להתאים בעיצוב לאלמנטים עיצוביים נוספים ברחבי הבית דוגמת תמונות מיוחדות לסלון, רהיטים, חפצי נוי ועוד.

סורגים אינם טובים רק להגנה מפני פריצות מחוץ לבית אלא ניתן להשתמש בהם גם כאשר רוצים להגן על ילדינו בתוך הבית. ניתן להתקין סורגים בחלקים מסוימים בבית שאיננו חפצים שילדינו יגיעו אליהם. כך הסורג מהווה הן הגנה פנימית והן הגנה מפני סיכונים חיצוניים לנו. כמובן שגם סורגים אלו ניתנים להתקנה כך שיאפשרו לנו להזיזם בעת הצורך בכדי שלא יפריעו למהלכו התקין של הבית.

לבסוף, חשובה גם העובדה שהתקנת הסורג שווה לכל כיס - מדובר בהשקעה קטנה יחסית - בטח ובטח שהדבר נכון אל מול היתרונות הגדולים שמעניק הסורג לתחושת הביטחון של באי הבית והן בעקבות ההגנה הפיזית שהסורג נותן. 

קראו עוד: סורגים לילדים
קראו עוד: מעקה זכוכית

השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
חזרה למאמרים