חייגו 072-3924625
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
שלח פרטים
Clear Bars
מאמרים

מגמות בעיצוב בתי יוקרה

מהי אדריכלות ירוקה?

אדריכלות ירוקה, או בנייה ירוקה, היא מגמה חדשה יחסית בתחום תכנון, בניית ועיצוב הבתים. הקו המנחה את האדריכלות הירוקה היא בנייה ברת-קיימא כלומר, כזו המתבססת ככל הניתן על שימוש מחומרים ממוחזרים או חומרים מהטבע על-מנת לחסוך באנרגיה והיא אינה פוגעת במהלך העבודה ואחריה, באיכות הסביבה, בנוף ובסביבה הטבעית של בעלי החיים באזור מסוים. לבניה ירוקה יש השפעות בריאותיות, כלכליות, תרבותיות וחברתיות חיוביות, אולם כדי שהיא תממש את מלוא הפוטנציאל הגלום בה, יש צורך בתכנון קפדני של סביבת המגורים והבניינים שיבנו בה. זאת בניגוד לעבר, בו תנופת הבנייה והאכלוס המהיר היו שני הדברים שהושם עליהם הכי הרבה דגש, ללא התחשבות מרובה באיכות החיים לטווח ארוך או פגיעה לצמיתות במרקם העדין שמסביב לבניין מסוים.

גם בבתי יוקרה - בטיחות היא לפני הכול

עיצוב יוקרתי כולל גם אדריכלות ירוקה וגם שימוש באלמנטים שעיקרם הוא פונקציונלי, אך הם מעוצבים בצורה התורמת לנראות הכללית ולאווירה היוקרתית. דוגמה לאלמנט כזה היא סורגים שקופים, המככבים כיום גם בעיקר בתחומים של עיצוב בתים פרטיים, משרדי הייטק ומקומות עבודה נוספים. סורגים שקופים מעניקים תחושה של שקט ובטחון אישי, גם להורים וסבים שבבתיהם נמצאים ילדים קטנים וגם לכל מי שמתגורר ומתארח בבית. סורגים שקופים מאפשרים ליהנות מבטיחות מלאה ללא תחושות של היסגרות וכליאה וללא פגיעה בעיצוב הכללי של הבית. השקיפות מאפשרת ליהנות גם מהנוף הניבט מן המרפסת וגם להשתלב בצורה הרמונית עם כל טקסטורה וצבע בסטיילינג של הבית וזאת בנוסף למגוון העיצובים של הסורגים עצמם. יש לציין שעל-מנת שיהיה אפשר ליהנות באופן מלא גם מההיבט הפרקטי של הסורגים, חשוב לבחור בחברה מוכרת ואמינה המתקינה סורגים בצורה קפדנית ומייצרת אותם מחומרי הגלם האיכותיים והעמידים ביותר שיש. סורגים איכותיים צריכים להיות לעמוד בתקנים מחמירים ביותר ולהוכיח בבדיקות כי הם מסוגלים לשאת עומס רב.

כך תבחרו מי יעצב לכם את הבית או את המשרד

בין אם אתם מחליטים לבנות בית המבוסס על אדריכלות ירוקה ובין אם יש לכם משרד מעוצב ואתם זקוקים לסורגים שקופים על הגג או במרפסות שלו, אחד הדברים העיקריים שיש לתת עליהם את הדעת הוא מי הולך לבצע את תהליך העיצוב והסטיילינג של החלל. עיצוב ברמה גבוהה צריך להביא בחשבון לא רק את הטעם האישי שלכם ואת הטרנדים בתחום, אלא להתחשב בבניין כולו, בסביבתו ובאווירה השרויה מסביב. לכן, פנו למשרד אדריכלים העובד עם מעצבי פנים בכירים, שיוכלו לראות את התמונה הגדולה ולהרכיב אותה ממבחר הפרטים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול. כדי לבחור מבין מעצבי פנים שונים, רצוי לבקש לראות תיק עבודות המציג את הניסיון של המעצב ולברר מהי הגישה שלו לתהליך ואילו שלבים הוא כולל.

השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
חזרה למאמרים