חייגו 072-3924625
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
שלח פרטים
Clear Bars
מאמרים

לא פחות חשוב מהתקנת סורגים

רטיבות בקירות הבית או בגגות הבית, בין אם מדובר בניין משותף או בבית פרטי, מתרחשת במרבית המקרים בעונת החורף, המביאה עמה גשמים. מים עלולים לחדור מהקירות שאינם בעלי איטום מירבי, וכן מהתקרה של הבית, בשל חוסר איטום חיוני לגג, איטום מיושן או, במידה ומדובר בגג רעפים, שבירה של אחד מהרעפים על הגג. 

רטיבות בקירות הבית עשויה להיות תוצאה מעבודת איטום לא איכותית שבוצעה בעת בניית הבית, שכן כל בית חדש שנבנה כולל במסגרת תוכניות הבניה שלו איטום הן לקירות, הן לאיזור החלונות והן לגגות.  האיטום עשוי לנבוע מאיטום לא תקין בחיבור הקירות, חומר לא יעיל למזג האויר של הארץ וכן שימוש בשיטת איטום שגויה במידה ומדובר באיטום הגג.

כיצד ניתן לאתר סימני רטיבות על קירות הבית?

במרבית המקרים, יכלו להופיע סימנים כהים על הקירות, שיעידו על הרטיבות. לא תמיד ניתן לעלות על כך ישר, אך עם הזמן, הטיח והצבע על הקיר יחלו להיתקלף, לרוב בחלוף עונת החורף ועם כניסת האביב, כאשר במצב זה כבר יהיה בררור שמדובר ברטיבות. כשמדובר ברטיבות מגג הבית, כמו בקיר, יכלו סימנים כהים, בולטים יותר, שיחלו להתפשט על תקרת הבית. גם במקרה זה עשוי לחול קילוף הצבע. לעיתים יכולים להיות מלווים לכך עובש בקירות וטיח- שזו כבר רמה מסוכנת יותר של רטיבות, שכן מדובר בשני דברים המזיקים לבריאות במידה ונושמים אותם יותר מידיי. על כן, במידה וקיימת רטיבות המלוואה בעובש או טייח, יש להקפיד על חלונות פתוחים בבית, על מנת להמנע משאיפת החומרים.

זמן הטיפול הטוב עבור איטום קירות או איטום גגות, הוא זמן הקיץ. כך, מגיעה החברה אותה הזמנתם לבצע את האיטום לאחר שמרבית הרטיבות התייבשה, וכעת בטוח לשים את חומרי האיטום ללא חשש שמה התקלפו או לא יחזיקו מעמד. את בחינת חומרי האיטום עושים כמובן בחודשי החורף הבאים, ובוחנים האם הרטיבות חלפה או שמה חוזרת. החברה שביצעה האיטום תדאג במרבית המקרים להגיע על מנת לבצע בקרה על עבודתה.

השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
חזרה למאמרים